صفحه اصلی درباره کتابخانهجستجو در منابع کتابخانهاخبار و اطلاعیه هاشرایط عضویتتماس با ما
اخبار > برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب دکتر عباس ملکی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب دکتر عباس ملکی

 

نشست نقد و بررسی کتاب " سوء برداشت ها در رابطه ایران و آمریکا: یک گفتگو" با حضور مولف کتاب و جمعی از صاحبنظران این حوزه در محل کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه برگزار گردید. در این جلسه ابتدا آقای دکتر عباس ملکی به معرفی کتاب و دلایل نگارش آن پرداختند و اشاره داشتند که این کتاب درراستای آشنایی مخاطبین آمریکایی با فرهنگ و رفتار ایرانیان نگاشته شده است. ایشان از افرادی نام بردند که در تهیه مقالات کتاب نقش داشتند ..مهمترین این افراد عبارتند از: رابرت جرویس، جان تیرمن، ماتیو بان، سید حسین موسویان، استیون میلر و دکتر کیهان برزگر.

پس از آن آقای دکتر محمدرضا دبیری ، به نقد و بررسی فصول مختلف کتاب پراختند . ایشان بیان داشتند که در مقدمه کتاب به شکل طنز به تاریخ روابط ایران و آمریکا اشاره شده است و بیان شده که اکثر آمریکایی ها زمانی با نام ایران آشنا شدند که گروگانگیری اتفاق افتاد،  در حال حاضر روابط بین دو کشور مبتنی بر خاورمیانه جدید در حال شکل گیری است که وضعیت جدیدی را  تحمیل  و سه قاره را با هم مرتبط می سازد و کلید تمامی این مسائل در منطقه ایران است. لذا مولفین کتاب با این نگاه به تالیف مقالات پرداخته اند. به عقیده وی ، این کتاب در نوع خود کتاب جامع و کاملی است و اولین کتابی است که مشترکا با همکاری پژوهشگران ایرانی و آمریکایی تهیه شده است ، اگرچه به دلیل تغییر شرایط بین المللی لازم است تغییراتی در آن صورت پذیرد و متناسب با شرایط حاضر روز آمد شود.

در پایان جلسه به سوالات حضار پاسخ داده شد.

 

 

 


١٤:٤١ - 1393/09/24    /    شماره : ١١٥٨    /    تعداد نمایش : ٥٨٠خروج
منو اصلی
مناسبت ها
تازه های کتابخانه
 • محمدعلي اکبري
  دولت و فرهنگ در ايران (۱۳۵۷-‎۱۳۰۴)

 • هانا آرنت
  بحران‌هاي جمهوري

 • Jamil Hasanli
  The Sovietization of Azerbaijan: the South Caucasus in the triangle of Russia, Turkey, and Iran, 1920-1922

 • Anna Katharina Stah
  EU-China-Africa trilateral relations in a multipolar world: Hic Sunt Dracones


صفحه اصلی | درباره کتابخانه | تماس با ما
©1392 کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Library for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (LPIS) - All rights reserved.