صفحه اصلی درباره کتابخانهجستجو در منابع کتابخانهاخبار و اطلاعیه هاشرایط عضویتتماس با ما
اخبار > همایش و نمایشگاه اسناد 515 سال روابط ایران و روسیه


  چاپ        ارسال به دوست

همایش و نمایشگاه اسناد 515 سال روابط ایران و روسیه

همایش و نمایشگاه اسناد  515 سال روابط ایران و روسیه برگزار مي شود

 

به مناسبت گذشت بيش از پانصد و پانزده سال از روابط میان دو كشور همسايه ایران و روسیه، همایش و نمایشگاه اسناد مشترک تاريخي ايران و روسيه روز دوشنبه ١١ بهمن ماه سال جاري با حضور مقامات و شخصيت هاي برجسته سياسي، فرهنگي و علمي دو كشور در مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد.

مراودات دیپلماتیک بین ایران و روسیه از زمان تشكيل دولت صفویه آغاز و با اعزام سفرا و هيات هاي مختلف سياسي و تجاري در مدت بيش از پنج قرن تداوم یافت. مناسبات در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در طول تاریخ همواره بر سرنوشت دو کشور و منطقه اثرگزار بوده است. به همین سبب مسئولین سياسي و  فرهنگی دو کشور بر آن شدند تا ضمن برگزاری همایش تاریخی با حضور اساتید و نخبگان علمي و فرهنگی دو کشور، منتخبی از اسناد روابط دو جانبه موجود در آرشیوهای خود را به نمایش بگذارند. این همایش با مشارکت مركز آموزش و پژوهش هاي بين المللي وزارت امور خارجه ایران، آرشیو فدرال روسیه، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ايران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو و مرکز شرق‌شناسی روسیه برنامه ریزی شده است.

 

مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه در خیابان نیاوران، خیابان شهید آقایی واقع است و از پژوهشگران و فرهیختگان علاقه مند به شرکت در همایش و بازدید از نمايشگاه اسناد دعوت به عمل مي‌آيد.


١٤:٢٥ - 1395/11/05    /    شماره : ١٩٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٣٣خروج
منو اصلی
مناسبت ها
تازه های کتابخانه
 • محمدعلي اکبري
  دولت و فرهنگ در ايران (۱۳۵۷-‎۱۳۰۴)

 • هانا آرنت
  بحران‌هاي جمهوري

 • Jamil Hasanli
  The Sovietization of Azerbaijan: the South Caucasus in the triangle of Russia, Turkey, and Iran, 1920-1922

 • Anna Katharina Stah
  EU-China-Africa trilateral relations in a multipolar world: Hic Sunt Dracones


صفحه اصلی | درباره کتابخانه | تماس با ما
©1392 کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Library for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (LPIS) - All rights reserved.