صفحه اصلی درباره کتابخانهجستجو در منابع کتابخانهاخبار و اطلاعیه هاشرایط عضویتتماس با ما
اخبار > تاریخ اجمالی کوزوو


  چاپ        ارسال به دوست

تاریخ اجمالی کوزووكوزوو، منطقه آلبانیایی نشین یوگسلاوی سابق، ثابت كرد كه از میان مناطق خطر اروپا، قابل انفجارترین آنها بوده؛ در حالی كه آلبانیایی های كوزوو از پذیرش قیومیت بلگراد سر باز می زنند، صرب ها ادعا دارند كه كوزوو بر اساس یك حق مقدس تاریخی كه ریشه در قلمرو پادشاهی قرون وسطای صربستان دارد و از حماسه نبرد 1389 كوزوو نشأت می گیرد، به ایشان تعلق دارد. هر دو طرف، در منازعه تلخ خود، مدعی تاریخی هستند كه به دوردست، به افسانه و اسطوره راه می برد.
نوئل مالكوم، در تنها تاریخ كاملی كه هرگز از كوزوو نوشته نشده، حقایق را با وسواس از افسانه غربال و كار بسیاری از ادعاهای دروغینی را كه بر تمام جر و بحث های منطقه سایه افكنده بود، یكسره می كند. روایت او كه در شفافیت راویگری تاریخی یك پیروزی است، هم بر دانش عمیق او از منابع اصلی و هم بر ادبیات تاریخی موجود به تمام زبانهای بالكان، پایه گذارش شده، ماجرای كوزوو شامل دو دوره كلیدی از دو تاریخ ملی است: رشد حكمفرمایی قرون وسطای صربی، و تشكیل آلبانی جدید. ضمنا این كتاب داستان شگفت انگیز حكمرانی عثمانی را در اروپا زنده می سازد. كتاب نه تنها بخش بسیار مهم زمینه بحران یوگسلاوی جدید، بلكه عامل حیاتی را در تمام انگاره تاریخ اروپای جنوب شرقی، ارائه می دهد.

»» جهت تهیه کتاب با فروشگاه مرکزی وزارت امور خارجه به شماره 9-66429028 تماس حاصل فرمایید.


١٧:٤٦ - 1392/04/02    /    شماره : ٥٠٩    /    تعداد نمایش : ٨٩٣خروج
منو اصلی
مناسبت ها
تازه های کتابخانه
 • محمدعلي اکبري
  دولت و فرهنگ در ايران (۱۳۵۷-‎۱۳۰۴)

 • هانا آرنت
  بحران‌هاي جمهوري

 • Jamil Hasanli
  The Sovietization of Azerbaijan: the South Caucasus in the triangle of Russia, Turkey, and Iran, 1920-1922

 • Anna Katharina Stah
  EU-China-Africa trilateral relations in a multipolar world: Hic Sunt Dracones


صفحه اصلی | درباره کتابخانه | تماس با ما
©1392 کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Library for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (LPIS) - All rights reserved.