صفحه اصلی درباره کتابخانهجستجو در منابع کتابخانهاخبار و اطلاعیه هاشرایط عضویتتماس با ما
اخبار > ماداگاسکار


  چاپ        ارسال به دوست

ماداگاسکار

جزیره ماداگاسكار در حدود 170 میلیون سال پیش و در عصر ژوراسیك از ابرقاره گندوانا جدا شد و از دوران چهارم زمین شناسی به شكلی تقریباً مشابه وضعیت كنونی خود رسید. این جزیره در اقیانوس هند در 400 كیلومتری شرق آفریقا و در آن سوی كانال موزامبیك واقع شده است.
ماداگاسكار با وسعتی معادل 587.000 كیلومتر مربع، بدلیل خاك حاصلخیز و سرخ رنگ خود به «جزیره سرخ» و نیز به خاطر وسعت زیاد، جزیره ‌بزرگ هم نامیده می‌شود. ماداگاسكار همچنین یكی از بزرگترین جزایر دنیا محسوب می شود و پس از جزایر گروئنلند، گینه نو و برونئو چهارمین جزیره دنیا است.
زبان مردم ماداگاسكار مالاگاشی از گروه زبان‌های Malayo-Polinesian است و زبان دوم این كشور بدلیل نفوذ استعمارگر سابق، فرانسوی است.
بنا بر آمارهای موجود و با توجه به نرخ رشد جمعیت ماداگاسكار كه 6/2 درصد بوده است كه با در نظر گرفتن این میزان رشد جمعیت، در سال 2008 جمعیت این كشور به مرز 20 میلیون نفر رسیده است كه حاكی از تراكم جمعیت 33 نفر در كیلومتر مربع است.
طبق آمار رسمی از مجموع كل كشور بیش از 50 درصد مسیحی، حدود 7 درصد مسلمان و مابقی پیرو اعتقادات سنتی هستند. اما فعالیت كلیساها در شهرها نمود عینی زیادی دارد و علاوه بر اجرای برنامه‌های مذهبی در رادیو و تلویزیون، تعداد زیادی از خانواده‌ها به مراسم عبادی توجه خاصی نشان می‌دهند.

 

«« جهت تهیه کتاب با فروشگاه مرکزی وزارت امور خارجه به شماره 9- 66429028تماس حاصل فرمایید.


١٥:٤٢ - 1392/04/04    /    شماره : ٥٢٠    /    تعداد نمایش : ٩٧٧خروج
منو اصلی
مناسبت ها
تازه های کتابخانه
 • محمدعلي اکبري
  دولت و فرهنگ در ايران (۱۳۵۷-‎۱۳۰۴)

 • هانا آرنت
  بحران‌هاي جمهوري

 • Jamil Hasanli
  The Sovietization of Azerbaijan: the South Caucasus in the triangle of Russia, Turkey, and Iran, 1920-1922

 • Anna Katharina Stah
  EU-China-Africa trilateral relations in a multipolar world: Hic Sunt Dracones


صفحه اصلی | درباره کتابخانه | تماس با ما
©1392 کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Library for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (LPIS) - All rights reserved.